Кто Такой Qa Engineer И Как Стать Тестировщиком

22 Feb, 2024 12:19 am

Тобто QA Engineer проробляє усі можливі сценарії та на їх основі пише тест-кейси. Із загальних плюсів QA відзначають велику кількість комунікації, що дає можливість отримати нові знання. Можливо, це не зовсім soft talent, але про його важливість сказали всі опитані QA. Актуальні статистики зарплат можна переглядати у зарплатному віджеті DOU. Так давай розділяти технічні (професійні) знання та доменні знання. Ось кілька топових каналів для пошуку Manual QA Engineer.

Якщо в людини невеликий досвід, а з неї у компанії питатимуть як з Senior QA з 10 роками досвіду, це безглуздо. Потрібно давати легкі завдання і розуміти, що, можливо, доведеться розповісти частину курсу IT-факультету КПІ; що новачок може не розуміти мережеві протоколи абощо. Agile – сімейство гнучких методологій розроблення програмного забезпечення, яке дозволяє випускати продукт невеликими частинами, постійно доповнюючи його і вдосконалюючи. Agile має власний маніфест, який докладно описує основні принципи, на яких будується гнучке розроблення.

Що Таке Guide Qa? Плюси І Мінуси Професії

Подібні тести допомагають визначити межі продуктивності та надійності системи під високими навантаженнями або некоректними діями користувачів. Ось так, наприклад, тестувальник перевіряє функціонал створеного інтернет-магазину. Спочатку він реєструється на сайті як звичайний клієнт. Клацає на меню та картинки, додає товари у кошик, намагається оформити покупку.

хто такий middle manual QA

І він найняв мене, щоправда, не лише тестувальником, а й PM та BA паралельно. У нас була невелика команда, зокрема фрилансери, тож потрібен був той, хто зможе налагодити процеси. Автоматизатор (Automation QA Engineer) перевіряє функціонал продукту за допомогою спеціальних програм. Зазвичай вони стандартні, проте інколи доводиться писати їх самостійно. Такого тестувальника інколи називають «автоматизованим», хоча це також некоректно.

Хто Такий Qa Engineer?

Його можна вважати full-stack’ом у світі тестування — такі вакансії закрити складніше. З кожним наступним етапом вартість виправлення дефекту стає все більшою. Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн. Потрібно також переписати вимоги, адже вимоги й дизайн повинні відповідати одне одному. Проведення тестування та за потреби внесення його результатів у систему. Тут варто звернути увагу, що не кожна проблема, яку знаходить тестувальник, — це баг.

хто такий middle manual QA

Коли немає ментора, який скаже, що читати, а що ні, в голові все буде невпорядковано. Тож у цьому аспекті курси допомагають — вони фільтрують інформацію і дають її у потрібній послідовності. Можна спочатку вивчати, як побудовані мережі, https://wizardsdev.com/ API тощо, а тільки потім розбиратися з документацією. Але, на мою думку, це трохи неправильно, бо ви все одно сприйматимете цю інформацію як тонну непотрібної теорії. Курс — не панацея, як не є панацеєю і самостійне вивчення.

Зарплати Qa

Якщо на зорі розроблення саме тестування було чимось інтуїтивним, то сьогодні воно набуло чітких форм, отримало свої методики, інструментарій та спеціалізоване програмне забезпечення. Окремо також виділяють Quality Control-процес (контроль якості продукту). QC-фахівці аналізують, наскільки продукт відповідає вимогам та готовий до релізу.

Тож важливо переконатися, що під час тестування немає оновлення сервісів, а останні оновлення, які треба протестувати, уже задеплоїні на сервер. Пересвідчитися, що немає жодних збоїв у роботі сервісів. Хоча й не існує строгої класифікації, проте частіше можна почути про мануального тестувальника та автоматизатора. Рідше зустрінеш тестувальника продуктивності (performance tester) і тестувальника безпеки (security tester), але є й інші. В реальному світі профі мають досвід роботи в декількох галузях одночасно.

На цьому етапі кожна ваша співбесіда — це вже гарний досвід. Намагайтеся запам’ятати кожну та потрапити на якомога більшу їх кількість. Почніть з будь-якого безоплатного курсу, а краще — з кількох, для закріплення знань. Це може не тільки зекономити вам гроші, а й пришвидшити навчання.

хто такий middle manual QA

Говорячи про кар’єрні перспективи, ви також можете піти шляхом суттєвого розвитку onerous expertise і, опанувавши програмування та супутні технології, поповнити ряди розробників. Якщо ж ваша сильна сторона – це soft expertise і ви плануєте зробити наголос саме на них, можете розвиватися в напрямку бізнес-аналізу або менеджменту. Так звані “гнучкі (м’які) навички” – це внутрішні якості спеціаліста, які допомагають йому виконувати роботу максимально якісно і без зайвої напруги. Для працівника на ресепшені критично важливими м’якими навичками є комунікабельність, дисциплінованість, пунктуальність, ввічливість, тактовність та інші. Методології розроблення – це своєрідні путівники процесами ефективного розроблення ПЗ. Також у роботі вам стане в нагоді і сервіс онлайн-хостингу проєктів, що використовує систему контролю версій.

Якщо ж технічні — то SDET, AQA, Security/Performance, Development тощо. Якщо це комбінація навичок, може бути напрям Head/Lead». QA має цікавитись тим, що відбувається довкола його роботи.

👩‍🏫 Що Потрібно Знати Про Мітинги Qa-новачку

Основи програмування мануальному QA потрібні не для того, щоб займатися безпосереднім кодингом, а щоб вміти читати код розробника і розуміти, що в ньому відбувається. Для вивчення основ добре підійде C# або Java. Можливо, сюди варто було б включити і Python, але він, мабуть, занадто легкий для вивчення і при роботі з іншими мовами вам доведеться щось доучувати. C# з Java більш фундаментальні, і знаючи основи однієї з них, ви зможете легко розбиратися з кодом будь-яких інших популярних мов. Також він відповідальний за визначення готовності продукту до випуску в продакшн. Мета Quality Control спеціаліста – формування об’єктивної картини стану якості ПЗ на різних етапах розроблення.

хто такий middle manual QA

«На першому мітингу ви можете замість своєї оцінки поставити знак питання. Або вибрати число на основі того, що поставили інші учасники команди. Але під час обговорення зазначити, що ця оцінка базується на ваших спостереженнях і знаннях, але ви ще не маєте достатньо досвіду». А технічні знання — manual qa це must-have набір, який потрібно використовувати з першого дня роботи. Наприклад, якщо інженер не знає, як працювати з гітом, то це погано і ознака некомпетентності. А якщо він не розбирається у тонкощах IRS чи SWAP транзакцій (з першого дня) — то це штуки, які ЯКЩО ТРЕБА — можна довчити.

  • Ви дізнаєтесь, які перспективи та кар’єрні шляхи має ця професія та, врешті-решт, як можна стати QA спеціалістом вже в цьому році.
  • Звісно, такі програми писати складно і довго, проте в майбутньому вони економлять тисячі годин.
  • Тому потенційний претендент на посаду насамперед зобов’язаний гарно розуміти IТ-індустрію.
  • «Оскільки в команді зазвичай більше розробників, вони часом забувають про QA і те, що завдання ще потрібно тестувати.
  • Особливо коли продукт специфічний і знайти спеціалістів з досвідом нереально (це, до речі, про Embedded).

Можна сказати, що спеціальність тестувальника є підмножиною спеціальності QC Engineer. Закінчував магістратуру у Київському національному університеті імені Шевченка за спеціальністю «Прикладна фізика», і треба було обирати, куди рухатися далі. Я мав технічні знання, дипломну з моделювання фізичного процесу, але до програмування не тягнуло взагалі. Я став дивитися, які ще є суміжні професії, і відкрив для себе тестування. Це саме те, що підходило мені ментально та професійно.

У всіх якостей, про які я розповім, є одна спільна риса — їх можна набувати та розвивати. На етапі визначення QA Engineer перевіряє вимоги до запланованого функціоналу, щоб вони були чіткими, однозначними та не суперечили одна одній. Тобто це процес, мета якого — перевірка, чи не має дефектів програмне забезпечення. Продукт, який гарно працює — це продукт, який відповідає очікуванням і прагненням користувача. Редакція DOU відновлює рубрику «Кар’єра в IT», де ми детально описуємо специфіку окремих IT-професій. Цього разу розповідаємо, чим займається QA Engineer, які зарплати в цій ніші та як проходить типовий робочий день спеціалістів.

Такий перехід з нетехнічної спеціальності в бік інженерної є досить реалістичним і навіть перспективним. Бо компанії вигідно мати справу з тим, хто вже в контексті. Особливо коли продукт специфічний і знайти спеціалістів з досвідом нереально (це, до речі, про Embedded). Дуже бажано мати досвід роботи з інструментами навантаженого тестування. Це може бути JMeter, Gatling чи будь-який інший популярний аналог. Такий досвід дасть вам додаткову вагу в очах роботодавця, що зіграє вам на руку, оскільки конкуренція за місце тестувальника дуже висока.

Share

Archives

Most popular post